Tre Alvar Aalto karmstolar modell E 45

Klubbat för:

150 EUR

Utropspris

300 EUR

ALVAR AALTO, karmstolar 3 st, modell E45, Artek, 1900-talets slut, stomme i lackad björk, tygklädsel, armstöd bruna läderskydd, höjd 83,5 cm, bredd 58 cm

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Slitage och små skador

613751

2019-02-26