Carl XV tillskriven oljemålning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CARL XV (1826-1872): Tillskriven, skärgårdslandskap med segelbåt och fyr, olja på pannå, ca 40x65 cm, pannåns märkt med rödkrita C. XV
Proveniens enligt säljare: Carlhälls gård vid polska udden samt Väntorp i Bergshamra

Ytskador

613771

2019-02-12