Ingeborg Lundin arielvas
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
INGEBORG LUNDIN, vas, ariel, "Ansikten", underfång i blått och grått med ansiktprofiler i innesluten luft, signerad "Orrefors ariel nr 234-G, Ingeborg Lundin", tillverkad 1972, höjd ca 18 cm
Bruksspår, smärre repor/märken, vasen lätt skev/sned med något lutande mynning, smärre strimmor i underfånget
613813
2019-02-14