Ingeborg Lundin arielvas

Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas
Ingeborg Lundin arielvas

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

INGEBORG LUNDIN, vas, ariel, "Ansikten", underfång i blått och grått med ansiktprofiler i innesluten luft, signerad "Orrefors ariel nr 234-G, Ingeborg Lundin", tillverkad 1972, höjd ca 18 cm

Bruksspår, smärre repor/märken, vasen lätt skev/sned med något lutande mynning, smärre strimmor i underfånget

613813

2019-02-14