Matgrupp rokokostil

Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil
Matgrupp rokokostil

Klubbat för:

2 200 SEK

3 000 SEK

MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, rokokostil, 6 dlr, bestående av matbord, 4 stolar samt vitrinskåp, samtliga delar i vitlackerat trä med skurna och guldbemålade detaljer, stolarna med lösa sitsar klädda i rosa textil, vitrinen med 4 lådor i sargen, invändigt med 2 hyllplan i glas, bordets höjd ca 76 cm, skivans mått ca 125x90 cm, stolarnas sitthöjd ca 43 cm, vitrinskåpets höjd ca 186 cm, yttermått ca 98x42 cm, medföljer gör 2 iläggsskivor á 25 cm

Bruksslitage, stolarna omklädda

613932

2019-02-13