Ampel
Valmis
2019-02-13
614152
| Korkein tarjous | 10 500 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
AMPEL, för 3 ljus, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, stomme av förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, upptill plym, skål av glas, höjd 74 cm
Renoverad och kompletterad med bl.a. senare skål, slitage