Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

10 500 SEK

4 000 SEK

AMPEL, för 3 ljus, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, stomme av förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, upptill plym, skål av glas, höjd 74 cm

Renoverad och kompletterad med bl.a. senare skål, slitage

614152

2019-02-13