Ampel
Klubbat för:
10 500 SEK
4 000 SEK
AMPEL, för 3 ljus, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, stomme av förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, upptill plym, skål av glas, höjd 74 cm
Renoverad och kompletterad med bl.a. senare skål, slitage
614152
2019-02-13