Stop Kina 1700-tal Mandarinporslin

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, cylinderformad, dekor av kartuscher med figurscen samt blommor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid och sepia, höjd ca 10 cm

Mynning samt fotring med lagningar/retuscher

614214

2019-02-15