Taklampa i mässing 1900-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets mitt, möjligen Hans Bergström, stomme i mässing, 8 lampor, kupor i frostat glas, höjd 112 (inkl. upphängning), diameter ca 80 cm, en extra kupa (trasig) medföljer
En kupa med nagg,
614222
2019-02-14