Golvvas Bo fajans

Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans
Golvvas Bo fajans

Klubbat för:

3 200 SEK

5 000 SEK

EVALD DAHLSKOG, golvvas, glaserat lergods, Bobergs fajansfabrik, 1900-talets mitt, del av etikett, märkt undertill med ED-monogram samt modellnummer 152-910, höjd ca 42, Ø 28 cm

Smärre bruksspår, vissa krackeleringar, någon tillverkningsdefekt

614268

2019-02-18