Golvvas Bo fajans
Klubbat för:
3 200 SEK
5 000 SEK
EVALD DAHLSKOG, golvvas, glaserat lergods, Bobergs fajansfabrik, 1900-talets mitt, del av etikett, märkt undertill med ED-monogram samt modellnummer 152-910, höjd ca 42, Ø 28 cm
Smärre bruksspår, vissa krackeleringar, någon tillverkningsdefekt
614268
2019-02-18