Bägare i silver

Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver
Bägare i silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE i silver, 14 st, 1800- och 1900-tal, kontrollstämplat, flertalet med namngravyrer m m, höjd mellan ca 4,5-13 cm, vikt (frånsett den monterad på sockel i trä) ca 750 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

614281

2019-02-13