Bägare i silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE i silver, 14 st, 1800- och 1900-tal, kontrollstämplat, flertalet med namngravyrer m m, höjd mellan ca 4,5-13 cm, vikt (frånsett den monterad på sockel i trä) ca 750 g
Bruks och åldersrelaterat slitage
614281
2019-02-13