Bertil Fridhagen bokhyllor
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN (1905-1993), bokhyllor, 1 par, 1960/70-tal, brännmärkta Bodafors/ Bertil Fridhagen design 1968, delvis bemålade, detaljer i mässing, höjd ca 162, 39,5x80 cm
Senare bemålad, delvis blekt, slitage, spricka/skada
614340
2019-02-13