Stolar gustavinskt stockholmsarbete

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOLAR, 1 par gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Lindgren (stolmakare i Stockholm 1780-1800), signerad ILG, träskuren och bemålad, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, sprickor

614355

2019-02-14