Allmogeskåp
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, stomme i drickamålat trä, överdel med dörrpar, underdel med lucka, invändigt med hyllplan, beslag i järnsmide, höjd ca 212 cm, yttermått ca 112x47 cm
Bruksslitage, bortfall i bemålning, saknar nyckel
614389
2019-02-14