Allmogeskåp

Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp
Allmogeskåp

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, stomme i drickamålat trä, överdel med dörrpar, underdel med lucka, invändigt med hyllplan, beslag i järnsmide, höjd ca 212 cm, yttermått ca 112x47 cm

Bruksslitage, bortfall i bemålning, saknar nyckel

614389

2019-02-14