Matgrupp Gustaviansk stil
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATGRUPP, 1900-talets första hälft, Gustaviansk stil, bestående av matbord samt. 10 stolar, samtliga delar med stomme i massivt vitlackerat trä med skurna detaljer och kannelerade ben, bordets skiva i vitlackerad MDF, stolarna med lösa stoppade textilklädda sitsar, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans mått ca 140x100
Medföljer gör 2 iläggskivor á 50 cm
Bruksslitage, ställvis färgskav
614406
2019-02-15