Matgrupp Gustaviansk stil

Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil
Matgrupp Gustaviansk stil

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGRUPP, 1900-talets första hälft, Gustaviansk stil, bestående av matbord samt. 10 stolar, samtliga delar med stomme i massivt vitlackerat trä med skurna detaljer och kannelerade ben, bordets skiva i vitlackerad MDF, stolarna med lösa stoppade textilklädda sitsar, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans mått ca 140x100

Medföljer gör 2 iläggskivor á 50 cm

Bruksslitage, ställvis färgskav

614406

2019-02-15