Anders Pehrson Bumling

Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling
Anders Pehrson Bumling

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANDERS PEHRSON, "Bumling", bordslampa, 1900-talets andra hälft, Ateljé Lyktan, stomme och skärm i gulmetall, knapp i mässing, raster i akrylplast, framställd för den Amerikanska marknaden, höjd ca 58 cm

Amerikansk nätanslutning, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

614436

2019-02-14