Anders Pehrson Bumling
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS PEHRSON, "Bumling", bordslampa, 1900-talets andra hälft, Ateljé Lyktan, stomme och skärm i gulmetall, knapp i mässing, raster i akrylplast, framställd för den Amerikanska marknaden, höjd ca 58 cm
Amerikansk nätanslutning, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
614436
2019-02-14