Bordslampa
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Art Deco-stil, 1950-tal, Tyskland, sannolikt utförd efter Christian Dell, stomme i mässing, domformad skärm, höjd ca 39 cm
Repor förekommer på skärmen, stommen med patina, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
614439
2019-02-14