Georg Hensher skänk

Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk
Georg Hensher skänk

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÄNK, 1900-talets andra hälft, Georg Hensher, England, stomme i lackerad mahogny, med 4 lådor i sargen, 2 dörrpar med bakomliggande hyllplan, beslag i patinerad mässing, höjd ca 85 cm, yttermått ca 197x40 cm

Smärre bruksslitage, ytrepor förekommer

614495

2019-02-14