Petter Adolf Sjöberg gräddkanna
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETTER ADOLF SJÖBERG, gräddkanna, silver, svensk empire, på pelare i form av svan, invändigt förgylld, stämplad Petter Adolf Sjöberg (verksam Stockholm 1798-1833), Stockholm 1819, höjd ca 11 cm, vikt 267 g
614569
2019-02-14