Petter Adolf Sjöberg gräddkanna

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PETTER ADOLF SJÖBERG, gräddkanna, silver, svensk empire, på pelare i form av svan, invändigt förgylld, stämplad Petter Adolf Sjöberg (verksam Stockholm 1798-1833), Stockholm 1819, höjd ca 11 cm, vikt 267 g

614569

2019-02-14