Fat Japan Imari
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med blommor och fåglar i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, längd ca 40 cm
Smärre slitage, fotringen med mindre nagg
614583
2019-02-15