Fat Japan Imari

Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med blommor och fåglar i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, längd ca 40 cm

Smärre slitage, fotringen med mindre nagg

614583

2019-02-15