Blomstertrappa
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMSTERTRAPPA, Småland, sent 1800-tal, grönmålad ek med skuren dekor, delvis genombruten, 7 plan för krukor, längd 122 cm, djup 60 cm, höjd 68 cm
Kraftigt slitage, färgavskav, listslitage, märken
614589
2019-02-16