W A Bolin fat
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
W A BOLIN, fat, 1900-talets andra hälft, orange och brun emaljerad mässing med dekor i form av Sparbanksek, märkt undertill, längd ca 21 cm
Mindre krackelyring på emaljerad ytan, några mindre nagg på emalj vid kanten
614592
2019-02-16