JAEGER-LECOULTRE, Atmos, bordsur

Klubbat för:

23 000 SEK

15 000 SEK

JAEGER-LECOULTRE, Atmos, bordsur, 1960/70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, fodral med glasade sidor, höjd 23,5, 21,5x16,5 cm, originaletui samt konsol medföljer 1960/70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, fodral med glasade sidor och dekor i form av fågel och växter, , höjd ca 22 cm, fundamentet ca 15x13,

614601

2019-02-18