Kunglig Dansk Musselmalet helblond
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUNGLIG DANSK "Musselmalet", helblond, 25 delar till mat- och kaffeservis, 1960/80-tal, porslin, bestående av: 8 kaffekoppar (1035) med fat, 3 fat, 1 gräddkanna (1031), 1 sockerskål (1112), 1 mindre fat (504), 10 assietter (1087), 1 kakfat (1084), diameter ca 26 cm
2 fat med en nagg, kakfat med en skada, några enstaka nagg kan förekomma
614613
2019-02-16