Kunglig Dansk Musselmalet helblond

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KUNGLIG DANSK "Musselmalet", helblond, 25 delar till mat- och kaffeservis, 1960/80-tal, porslin, bestående av: 8 kaffekoppar (1035) med fat, 3 fat, 1 gräddkanna (1031), 1 sockerskål (1112), 1 mindre fat (504), 10 assietter (1087), 1 kakfat (1084), diameter ca 26 cm

2 fat med en nagg, kakfat med en skada, några enstaka nagg kan förekomma

614613

2019-02-16