Lindmans flora, 3 vol.

Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.
Lindmans flora, 3 vol.

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

LINDMANS FLORA (3). LINDMAN, CARL AXEL MAGNUS. Bilder ur Nordens flora på grundvalen af Palmstruchs "Svensk botanik" af C. A. M. Lindman professor och intendent vid Naturhistoriska riksmuseet. Andra och tredje upplagorna. I-III. Stockholm, Wahlström & Widstrand,
Röda halvfranska band. 3 volymer.

Zustandsbeschreibung

Skador, ej fullständigt genomgången. Ett band har släppt i limmet, i övrigt rispor och repor.

614622

2019-02-14