Lindmans flora, 3 vol.
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
LINDMANS FLORA (3). LINDMAN, CARL AXEL MAGNUS. Bilder ur Nordens flora på grundvalen af Palmstruchs "Svensk botanik" af C. A. M. Lindman professor och intendent vid Naturhistoriska riksmuseet. Andra och tredje upplagorna. I-III. Stockholm, Wahlström & Widstrand,
Röda halvfranska band. 3 volymer.
Zustandsbeschreibung
Skador, ej fullständigt genomgången. Ett band har släppt i limmet, i övrigt rispor och repor.
614622
2019-02-14