Biedermeier bord

Biedermeier bord
Biedermeier bord
Biedermeier bord
Biedermeier bord
Biedermeier bord
Biedermeier bord

Klubbat för:

55 EUR

Utropspris

200 EUR

BORD, biedermeier, 1800-talets senare hälft, diameter 90, höjd 78,5 cm.

Vi ber potentiella köpare notera att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Därmed bör potentiella köpare vara bekanta med relevanta bestämmelser före budgivning, ifall att objektet ska importeras till ett annat land.

Åldersrelaterat slitage, märken och senare ytbehandling.

614832

2019-02-20