Vattentunna koppar
Vollendet
2019-02-15
614864
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
VATTENTUNNA, koppar, s.k kopparså, omkring 1800-talets slut, hänklar i form av lejonmaskaroner i mässing, lock med stjärna, höjd 63 cm
Bruksslitage