Matbord Børge Mogensen
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, matbord, modell 162, bordsskiva fanerad i teak, 2 uppfällbara klaffar (saknas), underrede i massiv ek med stag i mattförkromad metall, 1950-tal, Søborg Møbelfabrik, Danmark, höjd ca 73, 140 x 90 cm
Bruksslitage, repor, märken, viss korrosion, de ursprungliga klaffarna saknas
614919
2019-02-19