Matbord Børge Mogensen

Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen
Matbord Børge Mogensen

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, matbord, modell 162, bordsskiva fanerad i teak, 2 uppfällbara klaffar (saknas), underrede i massiv ek med stag i mattförkromad metall, 1950-tal, Søborg Møbelfabrik, Danmark, höjd ca 73, 140 x 90 cm

Bruksslitage, repor, märken, viss korrosion, de ursprungliga klaffarna saknas

614919

2019-02-19