Alvar Aalto serveringsvagn modell 900
Klubbat för:
940 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, serveringsvagn, modell 900, 1950-/60-tal, björkfaner, stomme av laminerad björk, skivan med svart kakel, rottingkorg, formgiven 1936-1937, höjd 58 cm, längd 90 cm.
Ingår i temaauktionen Möbeldesign
Smärre slitage
614943
2019-02-26