Hermès Kelly Bag 28 vintage
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HERMÈS KELLY BAG 28 VINTAGE, märkt med bokstav D i cirkel vilket motsvarar tillverkningsår 1974, vitt läder, invändigt tre fack varav ett med dragkedja, kallstämplad ovan lås samt lås med märkning, längd ca 28 cm, höjd ca 20 cm, bredd ca 11 cm, senare dustbag medföljer
Bruksslitage, färgbortfall, krackelyrer, torrt läder, smuts och missfärgningar, spänne med slitage, senare recolored ( ej utfört av Hermès), saknar hänglås
614948
2019-02-15