Oscar Dahl ´´Flambé´´ unik urna
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR DAHL, "Flambé" lockurna, ALP Lidköping, 1940-talets början, delvis glaserat stengods med dekor av elefanter i svart, brun och guld samt lockknopp i form av krona, märkt ´´O Dahl, Unik 2151´´ undertill, höjd (ink locket) ca 31 cm
Bruksslitage
614997
2019-02-20