Tekannor koppar och tallrikar Kina Kanton
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNOR, KOPPAR och TALLRIKAR, 8 dlr, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, 1800-1900-tal, figurscener i emaljfärger, 5 koppar utan fat och 1 underfat medföljer
Slitage, ett nagg
615043
2019-02-25