Skål med lock Kina
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), dekor av figurer och fjäril vid frukträd i emaljfärg, järnoxid samt sepia, botten med märke, diameter ca 27, höjd 17 cm
Fotringen med nagg, slitage, tillverkningssdefekter
615055
2019-02-18