Salvador Dali litografi

Salvador Dali litografi
Salvador Dali litografi
Salvador Dali litografi
Salvador Dali litografi

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): Les Panaches Panaches" ur Les dîners de Gala, signerad Dali, EA-upplaga, torrnål med litografi, bladstorlek 56x75 cm

Proveniens: Mariana Falkman, som träffade Dali 1968 och verkade som modell för honom. 1976 annordnade hon en utställning på Birger Jarl där Dali stod i fokus.

Ej examinerad ur ramen

615071

2019-02-23