Skålfat Kina 1900-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av kejsardrakar med den brinnande pärlan i emajfärger och järnoxid, rut- samt vågbård i underglasyrblått, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 24 cm
Nagg, spricka
615141
2019-02-18