Servisdelar 7 st Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SERVISDELAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, 4 tallrikar, 3 uppläggningsfat, dekor av flodlandskap och blommor, stora fatets längd ca 37 cm

Smärre nagg, spricka på en tallrik

615158

2019-02-16