Servisdelar 7 st Kina 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVISDELAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, 4 tallrikar, 3 uppläggningsfat, dekor av flodlandskap och blommor, stora fatets längd ca 37 cm
Smärre nagg, spricka på en tallrik
615158
2019-02-16