Tallrikar Famille rose 1700-tal Double Peacock

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av "double peacock", påfågelspar på klippavsats i emaljfärger, järnoxid samt guld, en med fleur de lisbård, diameter ca 23 cm

Smärre slitage

615177

2019-02-18