Porslin Kina famille rose
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
PORSLIN, Kina, 4 dlr., sen Qing,18-1900-tal, bestående av: kendi med lock och pip i låghaltigt silver, rökelsekar samt två stora skålfat, emaljfärger diameter ca 32-35 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, fat med hårspricka och kantnagg
615185
Päivämäärä:
2019-02-21