Porslin Kina famille rose

Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose
Porslin Kina famille rose

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

PORSLIN, Kina, 4 dlr., sen Qing,18-1900-tal, bestående av: kendi med lock och pip i låghaltigt silver, rökelsekar samt två stora skålfat, emaljfärger diameter ca 32-35 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, fat med hårspricka och kantnagg

615185

Päivämäärä:

2019-02-21