Tillbaka till katalog
Bordslampa
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
800 SEK
Beskrivning
BORDSLAMPA, 1900-talets början, stomme i form av en flintgods urna med blå och vit dekor föreställande en älg och en sjö, sannolikt Rörstrand, höjd ca (exl skärm) 57 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
615233
Datum:
2019-02-16