Tillbaka till katalog

Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

800 SEK

Beskrivning

BORDSLAMPA, 1900-talets början, stomme i form av en flintgods urna med blå och vit dekor föreställande en älg och en sjö, sannolikt Rörstrand, höjd ca (exl skärm) 57 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

615233

Datum:

2019-02-16