Yngve Ekström stolar

Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar
Yngve Ekström stolar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Knockdown", stolar, 3 st., sittskal med fast textilklädsel, underrede i klarlackerad bok, 1950-tal, Södra Snickerifabrikerna, höjd ca 89, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, senare klädsel, saknar skruvar/beslag för hopmontering av sitsar och underreden

615258

2019-02-20