Yngve Ekström stolar
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Knockdown", stolar, 3 st., sittskal med fast textilklädsel, underrede i klarlackerad bok, 1950-tal, Södra Snickerifabrikerna, höjd ca 89, sitthöjd 45 cm
Bruksslitage, senare klädsel, saknar skruvar/beslag för hopmontering av sitsar och underreden
615258
2019-02-20