Klaffbord och stolar design Alvar Aalto
Klubbat för:
680 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, klaffbord och två stolar, Artek, 1900-talets mitt, lackad björk och blå linoleum, bord med klaff 60x80 cm, längd med uppfälld klaff 115 cm, höjd 71 cm.
Ingår i temaauktionen Möbeldesign
Åldersrelaterat slitage, solblekt linoleum
615379
2019-02-26