Klaffbord och stolar design Alvar Aalto

Klubbat för:

680 EUR

Utropspris

600 EUR

ALVAR AALTO, klaffbord och två stolar, Artek, 1900-talets mitt, lackad björk och blå linoleum, bord med klaff 60x80 cm, längd med uppfälld klaff 115 cm, höjd 71 cm.

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Åldersrelaterat slitage, solblekt linoleum

615379

2019-02-26