Göran Wärff unik skål

Göran Wärff unik skål
Göran Wärff unik skål
Göran Wärff unik skål
Göran Wärff unik skål
Göran Wärff unik skål
Göran Wärff unik skål

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GÖRAN WÄRFF, "Adam och Eva skall lämna Paradiset", skål, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft, rosa och lila glasmassa med figurscen i relief, undertill signerad Kosta Unik Wärff 1971/87, höjd ca 10 cm, diameter ca 12 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Scandinavian Design"

Smärre repor undertill

615443

2019-02-27