Anders Zorn Mina Modeller etsning
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920): "Mina Modeller", signerad i blyerts Zorn, etsning, utförd 1916, ca 19,5x14,5 cm, ej inramad
PROVENIENS: Zarah Leander, Lönö
LITTERATUR: Asplund 273, Hjert & Hjert 277, ZG 273
Gulnad, bortrivet ö.h.h., mindre hål
615537
2019-02-19