Arne Norell fåtöljer

Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer
Arne Norell fåtöljer

Klubbat för:

13 500 SEK

14 000 SEK

ARNE NORELL, "Sirocco", safaristolar, 1 par, samt. mellanliggande bordsskiva, Arne Norell AB, formgivna 1964, stommar i palisander, klädda i ljust skinn, sitthöjd ca 37 cm, skivans mått ca 45x65 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionerna "Scandinavian Design" samt. "Möbeldesign"

Bruksslitage, skinnet med patina, 1 plymå med hål och lagningar

615550

2019-02-27