Arne Norell fåtöljer
Klubbat för:
13 500 SEK
14 000 SEK
ARNE NORELL, "Sirocco", safaristolar, 1 par, samt. mellanliggande bordsskiva, Arne Norell AB, formgivna 1964, stommar i palisander, klädda i ljust skinn, sitthöjd ca 37 cm, skivans mått ca 45x65 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionerna "Scandinavian Design" samt. "Möbeldesign"
Bruksslitage, skinnet med patina, 1 plymå med hål och lagningar
615550
2019-02-27